
- All Time Favorites 11 products
- Family Meals 3 products
- Pork 8 products
- Chicken 5 products
- Beef 2 products
- Seafood 6 products
- Rice 4 products
- Pancit 3 products
- Soups 10 products
- Veggies 8 products
- Combo Meals 5 products
- Kare-Kare Rice Meals 3 products
- Abot-Kaya Rice Meals 15 products
- Super Abot-Kaya Meals 4 products
- Drinks 11 products
All Time Favorites
-
Crunchy Pork Sisig
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱283.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
-
Kare-Kare Gulay
- Regular price
-
- Sale price
- ₱277.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱277.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱277.00
- Unit price
- per
-
Fish Fillet with Oriental Sauce
- Regular price
-
- Sale price
- ₱289.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱289.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱289.00
- Unit price
- per
-
Sinigang na Bangus sa Miso
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱306.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
-
Fried Garlic Chicken
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱352.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱352.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱352.00
- Unit price
- per
-
Boneless Chicken Teriyaki
- Regular price
-
- Sale price
- ₱249.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱249.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱249.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 11 products on All Time Favorites collection
Family Meals
-
Set A (Good for 3-4 Persons)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱912.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱912.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱912.00
- Unit price
- per
-
Set B (Good for 4-6 Persons)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,218.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,218.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,218.00
- Unit price
- per
-
Set C (Good for 4-6 Persons)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,282.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,282.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,282.00
- Unit price
- per
Pork
-
Crunchy Pork Sisig
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱283.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
-
Pork BBQ (3 Sticks)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱129.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱129.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱129.00
- Unit price
- per
-
Lechon Kawali
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱220.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱220.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱220.00
- Unit price
- per
-
Crispy Pata
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱726.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱831.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱831.00
- Unit price
- per
-
Inihaw na Liempo
- Regular price
-
- Sale price
- ₱260.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱260.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱260.00
- Unit price
- per
-
Sweet & Sour Pork
- Regular price
-
- Sale price
- ₱289.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱289.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱289.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 8 products on Pork collection
Chicken
-
Roasted Chicken
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱329.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱329.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱329.00
- Unit price
- per
-
Fried Chicken
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱495.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱495.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱495.00
- Unit price
- per
-
Sweet Chili Chicken
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱352.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱352.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱352.00
- Unit price
- per
-
2pc Fried Chicken
- Regular price
-
- Sale price
- ₱174.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱174.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱174.00
- Unit price
- per
-
Gravy
- Regular price
-
- Sale price
- ₱33.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱33.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱33.00
- Unit price
- per
Beef
-
Kare-Kare Beef
- Regular price
-
- Sale price
- ₱485.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱485.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱485.00
- Unit price
- per
-
Beef Caldereta
- Regular price
-
- Sale price
- ₱364.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱364.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱364.00
- Unit price
- per
Seafood
-
Sweet & Sour Fish Fillet
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱283.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱283.00
- Unit price
- per
-
Salt & Pepper Squid
- Regular price
-
- Sale price
- ₱300.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱300.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱300.00
- Unit price
- per
-
Bangus Salpicao
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱306.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
-
Grilled Bangus (1 Whole)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱295.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
-
Grilled Pusit
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱398.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
-
Shrimp Tofu Oriental
- Regular price
-
- Sale price
- ₱402.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱402.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱402.00
- Unit price
- per
Rice
-
Plain Rice
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱46.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱151.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱151.00
- Unit price
- per
-
Giligan's Fried Rice (Platter)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱237.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱237.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱237.00
- Unit price
- per
-
Giligan's Sisig Rice (Platter)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱237.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱237.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱237.00
- Unit price
- per
-
Garlic Rice
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱64.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱185.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
Pancit
-
Canton Guisado
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱243.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
-
Miki Bihon Guisado
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱243.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
-
Bihon Guisado
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱243.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱243.00
- Unit price
- per
Soups
-
Sinigang na Bangus sa Miso
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱306.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
-
Sinigang na Baboy
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱323.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
-
Nilagang Baka
- Regular price
-
- Sale price
- ₱375.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱375.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱375.00
- Unit price
- per
-
Sinigang na Inihaw na Liempo
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱323.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
-
Bulalo Soup
- Regular price
-
- Sale price
- ₱494.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱494.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱494.00
- Unit price
- per
-
Giligan's Sinampalukan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱323.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱323.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 10 products on Soups collection
Veggies
-
Kare-Kare Gulay
- Regular price
-
- Sale price
- ₱277.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱277.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱277.00
- Unit price
- per
-
Pinakbet
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱208.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
-
1 Solo Bowl Kare-kare Gulay
- Regular price
-
- Sale price
- ₱82.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱82.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱82.00
- Unit price
- per
-
Sizzling Tofu
- Regular price
-
- Sale price
- ₱169.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱169.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱169.00
- Unit price
- per
-
Chopsuey
- Regular price
-
- Sale price
- ₱242.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱242.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱242.00
- Unit price
- per
-
Tofu with Eggplant
- Regular price
-
- Sale price
- ₱190.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱190.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱190.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 8 products on Veggies collection
Combo Meals
-
Combo 1
- Regular price
-
- Sale price
- ₱207.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱207.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱207.00
- Unit price
- per
-
Combo 2
- Regular price
-
- Sale price
- ₱182.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱182.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱182.00
- Unit price
- per
-
Combo 3
- Regular price
-
- Sale price
- ₱253.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱253.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱253.00
- Unit price
- per
-
Combo 4
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱245.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
-
Combo 5
- Regular price
-
- Sale price
- ₱240.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱240.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱240.00
- Unit price
- per
Kare-Kare Rice Meals
-
Kare-Kare Rice Meal 2
- Regular price
-
- Sale price
- ₱182.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱182.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱182.00
- Unit price
- per
-
Kare-Kare Rice Meal 1
- Regular price
-
- Sale price
- ₱217.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱217.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱217.00
- Unit price
- per
-
Kare-Kare Rice Meal 3
- Regular price
-
- Sale price
- ₱217.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱217.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱217.00
- Unit price
- per
Abot-Kaya Rice Meals
-
MP Crunchy Pork Sisig with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱145.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
-
MP Fish Fillet Oriental with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱145.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
-
MP Salt & Pepper Squid with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱140.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
-
MP Inihaw na Liempo with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱140.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
-
MP Sweet & Sour Fish Fillet with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱140.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
-
MP 3 Sticks Pork BBQ with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱145.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 15 products on Abot-Kaya Rice Meals collection
Super Abot-Kaya Meals
-
SK Crunchy Pork Sisig with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱105.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
-
SK Sweet & Sour Fish Fillet with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱92.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱92.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱92.00
- Unit price
- per
-
SK 2pc Pork BBQ with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱105.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
-
SK 1pc Fried Chicken with Rice
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱105.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱105.00
- Unit price
- per
Drinks
-
Pepsi 1.5 Liter
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱185.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
-
Mountain Dew in Can (330ml)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱75.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
-
Mug Rootbeer in Can (330ml)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱75.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
-
Pepsi in Can (330ml)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱75.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
-
7-Up in Can (330ml)
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱75.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱75.00
- Unit price
- per
-
Bottled Water
- Regular price
-
- Sale price
- ₱52.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱52.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱52.00
- Unit price
- per
Showing 6 of 11 products on Drinks collection